Wychowanek szkółki kartingowej naszego toru, Mateusz Matys, został zwycięzcą pierwszej rundy Kieleckiej Ligi Kartingowej 2017. W zawodach po raz pierwszy korzystano z twz. joker lapów, które spodobały się wszystkim zawodnikom.

W pierwszych zawodach nowego sezonu wystartowało 25 kierowców. Walczyli oni o puchary i nagrody w klasyfikacjach Generalnej, Drużynowej, Junior, Debiutantów oraz „Fighter”. Tradycyjnie rywalizacja była bardzo zacięta. O pierwszym miejscu w kwalifikacjach zadecydowało 30 tysięcznych sekundy – o tyle lepszym od Mateusza Cieślickiego okazał się Mateusz Matys. Trzeci czas wykręcił Piotr Durdyń.

Dokładnie taka też była ostateczna kolejność zawodów, a jako że cała wymieniona trójka reprezentowała ekipę MRV Racing, to właśnie ona wygrała w kategorii Drużynowej. Matys okazał się również najlepszym Juniorem.

W klasyfikacji Debiutantów triumfował Tomasz Ferdin, a najwięcej pozycji w obu odbywających się finałach zyskał Jakub Olechowski – aż 6. Pomogły mu w tym umiejętnie wykonywane „joker lapy”, które były nowością tej rundy. W ich ramach zawodnik może jaz w trakcie wyścigu skrócić sobie dystans okrążenia w wyznaczonym miejscu, wyprzedzając tym samym rywali.

– Cieszymy się, że ten pomysł się sprawdził i że kierowcy mają większą możliwość awansu. Liczymy na to, że takie rozwiązanie zachęci wszystkich miłośników kartingu do spróbowania swoich sił w KLK – powiedział Mateusz Tutaj, zarządzający torem E1GOKART.

Kolejna runda KLK 2017 jest zaplanowana na 24 marca. Do zawodów może przystąpić każdy chętny – niezależnie od wieku, wagi czy doświadczenia.